להיות מאושר

אושר, מילה כה גדולה, כה עוצמתית ובטח היא החלום הרטוב של כל אחד מאיתנו. כולנו רוצים להיות מאושרים, כולנו שואפים לזה, כולנו מייחלים לזה.. אבל כמה מאיתנו באמת מאושרים?

 

יש לנו בכל רגע נתון הזדמנות לבחור להיות מאושרים, אבל אנחנו הורגלנו על ידי עצמנו או על ידי החברה, לתלות את האושר שלנו בידי גורמים חיצוניים- למשל, אני תולה את האושר שלי ב-האם אצליח לרכוש בית עד גיל 30 או לא, אם אקנה את הרכב הזה אני בטח אהיה מאושרת ואם לא אקנה אותו- לא אהיה מאושרת ובטח אתבאס על עצמי, ועוד אין ספור דוגמאות לאיך אנחנו תולים את האושר שלנו בגורמים חיצוניים של החיים.

 

החיים שלנו כאן על כדור הארץ הם נס, אפשר לומר.
תחשבו על זה, אנחנו חיים על כדור שמסתובב סביב עצמו וסביב השמש, בחלל אין סופי שאין בו כלום מלבד עוד כוכבי לכת כאלה ואחרים, ואנחנו יצורים שחיים על כדור כזה. זה מטורף!! 

החיים שקורים כאן הם מלאי צבע, בכל הסגנונות וכל רגע נתון יכול לקרות משהו שיכול "להרים" או "להוריד" אותנו למטה, יכול להיות שהרכב החדש שקניתי מחר ייגנב, יכול להיות שתפרוץ שריפה קרוב לבית החדש שרכשתי ויכול להיות גם שאזכה מחר בלוטו.


יש כל כך הרבה גורמים חיצוניים בחיים שאנחנו לא יכולים לשלוט בהם, 

אז למה שוב ושוב אנחנו בוחרים לתלות את האושר שלנו בגורמים חיצוניים?

למה פשוט לא להחליט להיות מאושר עכשיו, עם מה שקורה ברגע הזה, עם הנשימה הזאת

והעובדה שהחיים הם פלא שזורם דרכנו?

 

יש לנו דפוס התנהגות שחוזר על עצמו- והוא לחפש סיבות למה לא- למה לא להיות מאושרים.
מטבענו, אנחנו מחפשים דרכים להקשות על עצמנו, וזאת במטרה לקדם את עצמנו קדימה.
אבל כשאנחנו עושים את זה על בסיס יום יומי, ועל חשבון היכולת שלנו להיות מאושרים, אנחנו עושים טעות איומה. 

כשאתם תראו את הדפוס הזה מתנגן בתוככם שוב ושוב, במקום לחפש מה לקנות, במקום לנסות לברוח מהאושר הרגעי, במקום לתרץ לעצמכם למה תיהיו מאושרים אחרי שתצליחו או אחרי שתקנו דבר מסוים- תעצרו.  תעצרו את הלופ המטורלל הזה.

תיהיו עם הרגע הזה, תבחרו להיות עם הרגע הזה ותסתכלו על העץ מולכם, על האדמה שעליה אתם הולכים, על ה 4 קירות ששומרים עליכם מפני סערה ועושים לכם צל בימי קיץ חמים, תסתכלו על הגוף שלכם שמאפשר לכם- לנשמה שלכם- לבוא לידי ביטוי כאן בעולם הזה. ואז, באותו הרגע, תחליטו עם עצמכם- אני מאושר. אני מאושר ממה שיש וממה שמקיף אותי, אני מחליט לא לתלות את האושר שלי בידי גורמי החיים, אלה בעצמי בלבד, ואני מחליט שהחל מהרגע הזה אני מודה על מה שיש ואני מאושר. כי החיים הם אושר. 

כמו שאמרתי מקודם, הזכות שלנו לחיות את החיים כאן על הכדור הזה, כרוכה בהמון המון סכנות שלא תלויות בנו, שפשוט יכולות לקרות, אבל זאת העבודה שלנו, בכל רגע, לזכור ולהחליט עם עצמנו שאנחנו מאושרים למרות, ואולי בגלל, אי הוודאות של החיים.

 

כי החיים יפים יותר כשאנחנו מחליטים להיות מאושרים, ולא כשאנחנו תולים את האושר שלנו בגורמים חיצוניים.

להיות מאושר זאת בחירה, וזאת הבחירה שאני עושה עכשיו. 

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

תשאירו תגובה

צ'אט
דילוג לתוכן